Grupi MU |Ekipi i Futbollit MU fitoi Kupën e teknologjisë së lartë

12

Në orën 15:00 të 8 janarit, në fushën e futbollit Binjiang Shuiyun Park u organizua finalja e Kupës së Teknologjisë së Lartë të ndeshjes së futbollit me tetë palë, me MU Group që luan kundër armikut të ashpër veteran Huali Hydraulic.
Lahen në diellin e ngrohtë të dimrit, atletët galopojnë në fushë me futboll në gishtin e këmbës duke kërcyer dhe rrotulluar.Çfarë skene e nxehtë! Vetëm 5 minuta nga hapja, MU Group përdori goditjen e lirë nga fusha e përparme për të thyer golin e parë;Duke shfrytëzuar rastin, lojtari 86 bëri rezultatin 2-0 në 35 minutat e para me një goditje të mprehtë nga një distancë e ngushtë.
Duke kapur çdo mundësi pushimi, pala tjetër nuk duhet lënë pas, duke e bërë 2-1 vetëm në hapjen e pjesës së dytë;Në minutën e 54-të, lojtari 86 përfitoi nga rasti i kickball-it për të shënuar dy herë, me rezultatin që u zgjerua në 3-1;Skuadra tjetër ka arritur dhe rezultati është menjëherë 3-2.Ndryshimi i rezultatit jo vetëm që testoi forcën fizike të secilit lojtar, por testoi edhe psikologjinë e të gjithëve, që ishte konkurrenca e shpirtit konkurrues.Megjithatë, ne vazhduam të ruajmë avantazhin e rezultatit përmes ndryshimit në kohë dhe bashkëpunimit të ndërlidhjes.
3 4

Me bilbilin e fundit nga arbitri, MU Group theu më në fund magjinë e nënkampiones.Dhjetë vjet duke bluar një shpatë, ne më në fund krijojmë historinë!Parku i sotëm ka dëshmuar lavdinë e MU, dhe stadiumi i sotëm i futbollit është i njerëzve të MU!
Para kësaj, pas katër raundeve të konkurrencës së ashpër në fazën e grupeve, skuadra e futbollit të MU nuk hoqi dorë asnjë pëllëmbë në gjysmëfinale dhe shënoi i pari që në fillim;Pas barazimit 1:1, ndeshja më në fund kaloi në një penallti të paprecedentë me 8 raunde, duke mposhtur me vështirësi të kundërtën me rezultatin 7-6 në finale.
5
Ekipi i futbollit MU u themelua në vitin 2004 dhe shoqata e futbollit u krijua në 2012. Me më shumë se 20 anëtarë, grupi ka marrë pjesë në ligën e sponsorizuar nga Ningbo Football Association për shumë vite.Ndeshjet janë të mrekullueshme dhe ka progres vit pas viti dhe ka fituar vendin e tretë të High-tech Cup, vendin e tretë dhe të dytë të Happy Cup.
Ky vit përkon edhe me 20 vjetorin e MU Group.Kampionati nuk është vetëm nderimi më i mirë për 20-vjetorin, por edhe një nxitje për “100 ditët e punës së palodhur”.Fitorja do të jetë vonë, por kurrë nuk do të mungojë.Njerëzit e MU-së që luftojnë do të vrapojnë gjithmonë në rrugën për të fituar!
MU Group i ka kushtuar gjithmonë rëndësi të madhe kulturës sportive dhe shëndetit të kolegëve, duke avokuar “MU në Sport”.Përveç klubit të futbollit, ne kemi ngritur edhe klubin e basketbollit, klubin e badmintonit, klubin frisbi, klubin e vallëzimit, klubin e vrapimit, etj., duke krijuar kushte të mira për kolegët për të "Jetuar mbi 102 vjeç" me garanci të mjaftueshme financimi dhe sistem të shëndoshë organizativ.